Ośrodek terapii uzależnień ROKA

Jesteśmy przekonani, że nigdy nie jest za późno na walkę o lepsze jutro. Każdy moment jest odpowiedni na odzyskanie kontroli nad swoim życiem i zatroszczenie się o wnętrze. Dlatego jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem, narkotykami lub innymi nałogowymi zachowaniami i chcesz odzyskać kontrolę nad sobą, nie zwlekaj i zgłoś się do naszej placówki – pomożemy Tobie!
Image

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień ROKA - kim jesteśmy?

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień ROKA to zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają doświadczenie w pracy z różnorodnymi stylami terapii uzależnień.

Współpracujących z nami psychoterapeutów, psychologów i trenerów odznacza szeroka wiedza merytoryczna, poparta wieloma szkoleniami, konferencjami oraz projektami naukowymi. Są to specjaliści, którzy nieustannie rozwijają swoje kompetencje, aby korzystać z najnowszej wiedzy medycznej i psychoterapeutycznej. Jednak najcenniejsze kwalifikacje do uprawiania swojego zawodu zdobywają przez doświadczenie, czyli pracę z osobami uzależnionymi.

W naszej kadrze znalazły się tylko te osoby, które oprócz odpowiedniego wykształcenia i znajomości swojej profesji, odznaczają się równie istotnymi umiejętnościami miękkimi. To właśnie te niekoniecznie oczywiste zdolności wpływają na nawiązywanie rzetelnych relacji terapeutycznych, budują zaufanie i dają poczucie bezpieczeństwa.

Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdej osoby uzależnionej. Wieloletnia praktyka pozwoliła nam dogłębnie poznać oraz zrozumieć trudności, z jakimi mierzą się osoby uwikłane w matni nałogu i ich bliscy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że za każdym uczestnikiem terapii kryje się zupełnie inna historia. W związku z tym zawsze dokładamy wszelkich starań, żeby zrozumieć emocje wszystkich naszych podopiecznych i dopasować do danego problemu odpowiedni program terapeutyczny. Osobom, które nam zaufały, poświęcamy tyle uwagi, ile potrzebują i motywujemy do zmiany.
opieka medyczna i psychologiczna
opieka medyczna i psychologiczna
indywidualne spotkanie z&terapeutą
indywidualne spotkanie z terapeutą
nie potrzebujesz skierowania lekarskiego
nie potrzebujesz skierowania lekarskiego
gwarantujemy zwolnienie lekarskie na czas trwania terapii
gwarantujemy zwolnienie lekarskie na czas trwania terapii
pokoje 1 - i 2 - osobowe z TV, WiFI, łazienką i balkonem
pokoje 1 - i 2 - os. z TV, WiFI, łazienką i balkonem
blisko morza i jeziora
blisko morza i jeziora
całodobowa opieka
całodobowa opieka
aktywny wypoczynek
aktywny wypoczynek

Nasza misja

Głęboko wierzymy, że każdy człowiek ma w sobie coś, co może umożliwić mu zmianę toksycznego stylu życia, jednak często po prostu nie jest tego świadomy. Każdego dnia naszej pracy staramy się podążać za tym głosem poprzez patrzenie na uczestników terapii wieloaspektowo. Uzależnienie nie jest niczyją winą. Niejednokrotnie wynika z różnorodnych doświadczeń, które od wczesnych lat życia wpływają na pewność siebie, sposób reagowania na sytuacje, radzenie sobie z emocjami, funkcjonowanie w relacjach czy zaspokajanie potrzeb. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej wyeliminować ze swojej codzienności niszczące schematy postępowania. Chcemy, aby uczesticy naszych terapii również uwierzyli, że są one do pokonania i samodzielnie zaczęli budować fundamenty nowej rzeczywistości. Dokładamy starań, aby odnaleźli w sobie niezbędną do procesu zdrowienia motywację.

Bezpieczeństwo i anonimowość

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny dla uczestników terapii jest aspekt bezpieczeństwa - zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Nikogo nie oceniamy i każdego traktujemy z należytym szacunkiem. W końcu wszyscy dążymy do tego samego celu - znalezienia źródła nałogu oraz sposobów na jego pokonanie.-

Do dyspozycji uczestników terapii jest:

  • altana grillowa
  • zarybione jezioro
  • sala do rekreacji, wypoczynku 
  • siłownia
  • boisko do koszykówki / siatkówki
  • rowery / nordic walking
  • piłkarzyki
  • dodatkowo płatny basen w Centrum Sportowym w Kielnie (wwww.skielno.pl)
Zrób ten jeden mały krok
i skontaktuj się z nami
Image
ROKA Ośrodek Terapii Uzależnień na Kaszubach
Łebieńska Huta, ul. Wczasowa 27
84-217 Szemud (województwo pomorskie)