Terapia stacjonarna

Image
Terapia stacjonarna jest najskuteczniejszą metodą walki z uzależnieniem przez zapewnienie osobom uzależnionym  całodobowej opieki i intensywnych oddziaływań terapeutycznych – indywidualnych i grupowych, a w razie potrzeby konsultacji medycznych i psychiatrycznych.

Terapia uzależnienia od alkoholu w Ośrodku terapii  uzależnień ROKA

  • Program podstawy w naszym ośrodku trwa od 4 do 8 tygodni i jest uzależniony od stanu zdrowia i możliwości pacjenta. Terapia stacjonarna jest w pełni dostosowana do potrzeb osoby uzależnionej.
  • Terapia motywacyjna skierowana jest do osób, które nie są przekonane, czy terapie stacjonarne jest im potrzebne. Pozwala poznać miejsce, terapeutów i sposób prowadzonej terapii w Ośrodku. Obejmuje: uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych, psychoedukację nt. uzależnienia, profesjonalną diagnozę stopnia rozwoju uzależnienia, rozmowy indywidualne z terapeutami, konsultację medyczną - na życzenie.
  • Terapia nawrotowa  dla osób, które ukończyły już pełen program podstawowej terapii uzależnień może trwać krócej. Przez cały ten okres zapewniamy  terapię opierającą się na terapii grupowej, indywidualnej, warsztatach umiejętności komunikacji i radzenia sobie z emocjami i szeregu innych oddziaływań terapeutycznych.

Podstawowym celem terapii osoby uzależnionej jest:

  • zwiększenie zdolności utrzymywania abstynencji,
  • uświadomienie uzależnienia i wiedzy niezbędnej do skutecznego radzenia sobie z nim,
  • stabilizacja emocjonalna i poprawa kondycji psychofizycznej,
  • rozwiązywanie problemów osobistych,
  • rozwijanie zdolności do zdrowego życia.
Bardzo ważne jest przywrócenie osobie uzależnionej zdrowia psychicznego, gdyż w wielu przypadkach nawet długotrwała abstynencja nie powoduje automatycznie dobrej kondycji psychicznej i nie likwiduje głębszych problemów emocjonalnych i rodzinnych ujawniających się po zaprzestaniu zachowań nałogowych.
Zrób ten jeden mały krok
i skontaktuj się z nami
Podczas terapii stacjonarnej wykwalifikowani terapeuci pracują z pacjentami poświęcając im 100% swojego czasu.
Aby jak najlepiej i najdokładniej poznać problemy uczestników terapii i móc udzielić im najskuteczniejszej pomocy. Nasi terapeuci również wspólnie z nimi jadają posiłki oraz spędzają czas wolny.
 Leczenie uzależnienia od alkoholu

Terapia grupowa

Terapia grupowa, mimo, że początkowo budzi wiele obaw wśród osób myślących o podjęciu terapii, jest bardzo skuteczną i niezastąpioną formą.
Leczenie uzależnienia od narkotyków

Terapia indywidualna

Indywidualna terapia to forma osobistego spotkania z terapeutą, podczas którego możesz porozmawiać na ważne i trudne dla Ciebie tematy dotyczące twojego uzależnienia, doświadczeń życiowych czy obaw związanych z przyszłością.
Leczenie uzależnienia od środków psychoaktywnych - dopalaczy

Warsztaty z komunikacji

To zajęcia odbywające się w formie warsztatowej, pozwalające m.in. na  rozwinięcie umiejętności wyrażania swoich myśli i uczuć oraz słyszenia tego co mówią do nas inni ludzie,
Leczenie uzależnienia od środków psychoaktywnych - dopalaczy

Arteterapia i filmoterapia

Wspólna wymiana myśli i emocji, które się pojawiły w czasie oglądania poszerza percepcję, uruchamia kolejne refleksje.
Image
ROKA Ośrodek Terapii Uzależnień na Kaszubach
Łebieńska Huta, ul. Wczasowa 27
84-217 Szemud (województwo pomorskie)