Terapie uzależnień

 Leczenie uzależnienia od alkoholu

Terapia uzależnienia od alkoholu

Problem z nadużywaniem alkoholu to często problem, który występuje na co dzień we wszystkich grupach społecznych bez względu na posiadany miejsce zamieszkania, status społeczny, zamożność, wykształcenie, czy wiek osób uzależnionych.
Leczenie uzależnienia od narkotyków

Terapia uzależnienia od narkotyków

Narkomania Uzależnienie od narkotyków to choroba prowadząca do stopniowego wyniszczenia organizmu za pomocą szkodliwych substancji chemicznych, negatywnie wpływających na czynności mózgu.
Leczenie uzależnienia od środków psychoaktywnych - dopalaczy

Terapia uzależnienia od środków psychoaktywnych - dopalaczy

Dopalacze to psychoaktywne środki chemiczne, które poprzez swoje działanie na organizm człowieka powodują zmiany w jego samopoczuciu oraz zmieniony (zafałszowany) odbiór otaczającej go rzeczywistości.
Uzależnienie od hazardu jest o tyle niebezpieczne, że w początkowej fazie traktujemy je jako rozrywkę. Zabicie nudy wieczorem, kupno kolejnej zdrapki, obstawienie zakładu to mały wydatek 2-3 zł, a spotkanie ze znajomymi i gra w karty na pieniądze pozwalają na podjęcie kolejnej rywalizacji i dostarczają nam emocji związanych z wygraną. Taki sposób spędzania wolnego czasu to najprostsza droga do uzależnienia.

Terapia uzależnienia od hazardu

Uzależnienie od hazardu jest o tyle niebezpieczne, że w początkowej fazie traktujemy je jako rozrywkę. Zabicie nudy wieczorem, kupno kolejnej zdrapki, obstawienie zakładu to mały wydatek 2-3 zł, a spotkanie ze znajomymi i gra w karty na pieniądze pozwalają na podjęcie kolejnej rywalizacji i dostarczają nam emocji związanych z wygraną.
Leczenie uzależnienia od seksu

Terapia uzależnienia od seksu

Seksoholizm to uzależnienie od seksu, które przejawia się w potrzebie znacznej częstotliwości i różnorodności aktywności seksualnej. Należy do tzw. uzależnień behawioralnych. Osoba uzależniona traktuje seks jako najważniejszy element swojego życia, któremu podporządkowane są inne aspekty życia codziennego.
Uzależnienie od komputera, Internetu i gier komputerowych definiowane jest jako kompulsywna utrata impulsów. Na ten rodzaj uzależnienia składa się wiele zachowań: gry online i komputerowe, zakupy w sieci, korzystanie z portali społecznościowych, chatowanie i surfowanie po stronach internetowych.

Terapia uzależnia od komputera, Internetu i gier komputerowych

Uzależnienie od komputera, Internetu i gier komputerowych definiowane jest jako kompulsywna utrata impulsów. Na ten rodzaj uzależnienia składa się wiele zachowań: gry online i komputerowe, zakupy w sieci, korzystanie z portali społecznościowych, chatowanie i surfowanie po stronach internetowych.
Leczenie uzależnienia od leków

Terapia uzależnienia od leków

Lekozależność to poważny nałóg, który stanowi zagrożenie dla normalnego funkcjonowania, zdrowia i życia uzależnionego. Choroby cywilizacyjne, szybkie tempo życia i presja to najczęstsze przyczyny lekomanii.
Leczenie nawrotów w uzależnieniu

Terapia nawrotów w uzależnieniu

Uzależnienie, czegokolwiek by nie dotyczyło: narkotyków, dopalaczy, alkoholu, hazardu, komputera, Internetu czy gier komputerowych, stanowi chroniczną chorobę. Oznacza to, ze nawet zakończona sukcesem terapia i czasowe wytrwanie w abstynencji nie gwarantuje nawrotu nałogu.
Zrób ten jeden mały krok
i skontaktuj się z nami
Image
ROKA Ośrodek Terapii Uzależnień na Kaszubach
Łebieńska Huta, ul. Wczasowa 27
84-217 Szemud (województwo pomorskie)